Kantor w centrum Warszawy i wyjazd służbowy

Pewnego dnia w pracy dostałem pilne wezwanie od zarządu. Tak na prawdę nie miałem pojęcia o co może chodzić. Wkrótce okazało się, że dostałem propozycję na wyjazd służbowy do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do Chicago.

Byłem w kantorze przed wylotem do Stanów Zjednoczonych 

kantory w warszawieMiał on potrwać trzy miesiące i wiązało się to z profesjonalnymi szkoleniami wysokiej klasy. Byłem zachwycony, ponieważ taka możliwość oznaczała wielką szansę, a ja chciałem z niej skorzystać. To by była idealna dodatkowa kwalifikacja, która podnosiłaby moją wartość na rynku pracy. Jednak przed tak długim wyjazdem czekały mnie pewne sprawy do załatwienia. Jedną z podstawowych czynności, którą musiałem wykonać była wymiana oszczędności. Tak na prawdę od jakiegoś czasu miałem pewne zapasy finansowe i chciałem je wykorzystać w razie nieprzewidzianych sytuacji. Ta właśnie taka była. Miałem wielkie szczęście, ponieważ kantory w Warszawie miały dosyć dobrze płatny kurs dolara. Mogłem na tym trochę zyskać i było mi to jak najbardziej na rękę. Przed tak długim wyjazdem chciałem się idealnie przygotować. Już jakiś czas temu sporadycznie odwiedzałem znane kantory i sprawdzałem jak to jest z walutą. Na szczęście dolar był bardzo popularny i mogłem szybko oraz sprawnie wymienić odpowiednią sumę na taką jaką chciałem. Oczywiście nie każdy moment był dobry. Czasami te kursy bywały wysokie i kupno w takim, a nie innym momencie było czystą stratą pieniędzy. Tak na prawdę robił to tylko ten kto musiał natychmiast wyjechać i zmienić pieniądze na inną walutę.

Ja na szczęście byłem w o wiele bardziej komfortowej sytuacji i mogłem pozwolić sobie na pewnego rodzaju dogodności z tym związane. Miałem jeszcze tydzień na podjęcie ostatecznej decyzji. Nie potrzebowałem takiego czasu, ponieważ odpowiedź znałem od samego początku.