Jak duże są przyczepki?

Jeśli chcemy przewieźć ładunek przy pomocy przyczepki, to mamy ku temu dwie możliwości. Pierwsza z nich i zdecydowanie wygodniejsza, to wypożyczenie przyczepki z wypożyczalni. Natomiast drugą opcją jest zakup przyczepki na własność. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Problem chlapiących kół

błotniki podwójne do przyczepkiKażdy, kto choć raz w życiu miał okazję użytkowania przyczepki samochodowej bez nadkoli lub z uszkodzonymi nadkolami wie, że przewożony ładunek może ulec zabłoceniu i ochlapaniu, jeśli zdecydujemy się na przejazd w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. W walce z tym problemem z pewnością pomogą nam błotniki podwójne do przyczepki. Temat dla osób, które nie znają się na mechanice jest dość mało znany, lecz dla osób, które choć trochę interesują się mechaniką, nie powinien stanowić żadnego problemu. Każde nadkole dedykowane jest do konkretnego rozmiaru koła w przyczepce. Jeśli mówimy o przyczepkach dwuosiowych, to pod uwagę należy wziąć tylko błotniki podwójne. Dzięki temu jeden błotnik zasłania oba koła, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie – dzieli je tylko kilka centymetrów. Jeśli wybraliśmy już odpowiednie błotniki i zdecydowaliśmy się na ich nabycie, to nie pozostaje nic innego, jak tylko je właściwie zamontować na przyczepce. Nie jest to czynność skomplikowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że każdy producent do zestawu dodaje instrukcję prawidłowego montażu. Sprawnemu monterowi czynność ta zajmie kilkadziesiąt minut.

Dobrze zamontowane błotniki dodają blasku naszej przyczepce. Ponadto pełnią one bardzo ważną rolę funkcjonalną, dzięki czemu przyczepka przez dłuższy czas pozostaje czysta, aniżeli w przypadku ich braku. Dobrze zamontowane błotniki nie dają o sobie znać przez długi czas.